Zimní péče o elektrokoloběžku: Tipy na chytrou údržbu, která prodlouží život vašeho drahého stroje

Kontrola baterie

Baterie představuje klíčovou součást elektrokoloběžky a v zimě může být vystavena náročným podmínkám. Udržujte baterii nabitou v rozmezí 40-60 %, což je optimální nabití pro dlouhodobé uskladnění. Nezapomeňte baterii pravidelně dobíjet, aby nedošlo k jejímu úplnému vybití, což by mohlo vést k jejímu poškození nebo snížení výkonu. Pokud máte elektrokoloběžku s NFC zámkem, dobíjejte ji každý měsíc. 

Skladování v optimálních podmínkách

Vaši elektrokoloběžku skladujte v suchém a teplém prostředí, např. v garáži či sklepě, a chraňte ji před přímými vlivy počasí, jako jsou déšť, sníh a mráz.

Čištění a údržba

Před uskladněním koloběžku pečlivě vyčistěte od nečistot a vlhkosti. Zkontrolujte a případně utáhněte nebo vyměňte šrouby, brzdy a další mechanické části. Aplikujte antikorozní ochranu na kovové součásti.

Údržba pneumatik

Nafoukněte pneumatiky na doporučený tlak, abyste zabránili jejich deformaci během delšího nečinného období.

Ochranný kryt

Zakryjte elektrokoloběžku krytem z prodyšného a voděodolného materiálu, který zajistí ochranu před prachem a nečistotami, ale zároveň umožní odvětrání vlhkosti.

Pravidelná kontrola

Během zimního období pravidelně kontrolujte stav elektrokoloběžky, obzvláště pokud ji skladujete v prostředí s teplotními výkyvy.

Příprava na jarní sezónu

Před první jarní jízdou důkladně prohlédněte elektrokoloběžku a ujistěte se, že jsou všechny komponenty v perfektním stavu. Pokud si nejste jisti, využijte služeb našich servisních profíků, kteří vám stroj před sezónou prohlédnou a vyladí do posledního šroubku.

Dodržováním těchto kroků zajistíte, že vaše elektrokoloběžka BLUETOUCH bude v zimě v bezpečí a na jaře připravena k použití. Správná péče prodlouží její životnost a udrží ji v nejlepším možné kondici.