HORKÝ LETNÍ HIT! Elektrokoloběžka BT501 se značkovou LG baterií a dojezdem 60 km za 18.490 Kč. TO CHCI VIDĚT! 

REPASE BATERIÍ

Šetřete náklady a zvyšte si kapacitu Vaší baterie! 

Nemusíte být vlastníkem elektro vozítka značky BLUETOUCH. Obnovíme Vám aku-pack jakékoliv značky. Díky repasi opět využijete kapacitu baterie vašeho elektrokola, elektromotorky či elektrokoloběžky na maximum a výrazně si zvýšíte dojezdovou vzdálenost na jedno nabití. S novými články získá Váš aku-pack větší výdrž a nebudete muset baterii tak často nabíjet.

Potřebujete zrepasovat baterie do Vašich aku pomocníků na zahradu? Můžete nám poslat i akumulátory z vrtačky, křovinořezu nebo třeba sekačky na trávu. 

Jsme experti na elektrobaterie. S námi dojedete dál!

Máte zájem o repasi/obnovení maximální kapacity Vaší baterie? 

 1. Zkontrolujte značku aku-packu na svém e-kole, e-koloběžce nebo e-motorce.
 2. Najděte si Váš typ aku-packu v ceníku.
 3. Pokud svůj typ baterie nenajdete v ceníku, otevřete kompletní ceník s konfigurátorem a zadejte parametry vašeho aku-packu, abyste zjistili cenu.
 4. Pokud máte o servisní úkon zájem, kontaktujte nás emailem, telefonicky, na chatu.
 5. Nikdy neposílejte celý stroj, pouze samotný akumulátor s nabíječkou. Pokud si nevíte rady, jak baterii odpojit, zavolejte nám.
 6. Aku-pack můžete poslat poštou, kurýrem nebo donést osobně do našeho servisního a testovacího centra na adresu: Zelený pruh 1974/109, Praha 4, 140 00.  Při zaslání poštou nezapomeňte přiložit vyplněný objednávkový formulář s vašimi kontaktními a fakturačními údaji a vámi preferovaným způsobem platby. Vyplněný formulář přiložte k baterii.
 7. Do 15 pracovních dnů Vám připravíme repasovanou baterii k osobnímu odběru, nebo zašleme kurýrem s dobírkou.

Jak je možné pořídit za poloviční cenu kvalitnější produkt, než je originál?

Při nákupu jakéhokoliv levnějšího elektrokola či elektrokoloběžky různých značek dochází po velmi krátké době k výraznému snížení dojezdu oproti údajům deklarovaným výrobcem, resp. prodejcem. Ke stejnému jevu dochází rovněž při neprofesionální repasi baterie. I když je na první pohled zřejmé, že zhotovitel repase, resp. výrobce baterie, použil k výrobě
vysokokapacitní články, což je mnohdy efektní pouze jako údaj na prodejním ceníku, u nekvalitních značek není zaručeno, že tato baterie bude spolehlivě sloužit. U elektropohonů je velmi důležitý parametr konstantního proudového zatížení. Pokud tedy bude levná baterie, či repase složena z nízkoproudových článků (i když o vysoké kapacitě), bude vystavena nadměrnému zatížení, články toto zatížení po krátké době nevydrží a nastane nerovnoměrné rozprostření energie v aku-packu. To má za následek výrazné snížení kapacity a výkonu. Na první pohled levná baterie do elektrokola nebo levná (neprofesionální) repase se ve výsledku prodraží, jelikož takovéto baterie v řádu několika měsíců ztrácí svojí zamýšlenou funkci.

Postup uskladnění baterie na delší dobu, např. na zimu, tzv. po sezóně:

 • Baterii nabijte na cca 60 % celkové kapacity
 • Pokud lze, vyjměte baterii z kola/stroje, vypněte vypínač (pokud ho má) a uskladněte v chladu a suchu (ideálně v teplotním rozmezí 5-15°C)
 • 1x za 3 měsíce zkontrolujte stav nabití baterie a případně baterii dobijte

Zásady pro dlouhou životnost Vašeho repasovaného akumulátoru

 • Nikdy nenabíjejte akupack bez dozoru.
 • Není dobré baterii dlouhou dobu nechat vybitou nebo naopak plně nabitou.
 • Pokud se nechystáte v následujících dnech na e-kole/e-koloběžce jezdit, nenabíjejte baterii na 100 %, ale jen na 60 %.
 • Pokud baterii vybijete, je potřeba ji nejlépe do 24 hodin dobít.
 • Aby nedošlo ke zničení akumulátoru, je třeba po celou dobu životnosti udržet napětí akumulátoru v rozmezí 3,0 - 4,2 V. Tyto hranice hlídá BMS (řídící jednotka). Ve chvíli, kdy e-kolo nepoužíváte, vypněte vypínač na baterii a vyjměte baterii z kola (pokud je to možné). Velmi častou chybou je, že uživatel před uskladněním kola sice nabije akumulátor, vypne napájení na řídícím panelu na řídítkách, ale zapomene vypnout vypínač na baterii. V tom případě zůstává baterie připojená nejen k BMS, ale i k regulátoru, který je schopen baterii totálně vybít během několika týdnů.

Záruka na repasované baterie

Poskytujeme záruku na repasovanou baterii v délce 24 měsíců.  
Záruka se nevztahuje na vady způsobené původními součástkami včetně elektroniky: BMS, krabičky a dalších částí, které byly použity z původního aku-packu.

Záruka se dále nevztahuje na vady způsobené:

 • Běžným opotřebením (ztrátou kapacity)
 • Mechanickým poškozením
 • Přepólováním
 • Znečištěním
 • Použitím nesprávných nabíječek
 • Používáním ve vlhkém a chemicky znečištěném prostředí

Pro reklamaci, prosím přineste nebo pošlete aku-pack včetně nabíječe do našeho servisního střediska.